Konkurs Świąteczny

ŚWIĄTECZNY KONKURS PLASTYCZNO -TECHNICZNY

na PRZESTRZENNĄ OZDOBĘ zakończył się w MIKOŁAJKI - wystawą wszystkich prac.

Do konkursu zgłoszonych zostało 90 - małych dzieł sztuki -

wykonanych przez uczniów z klas 1-8.
Twórcy wykazali się ogromnym zaangażowaniem, kreatywnością

i różnorodnością technik.
Wszystkie ozdoby były bardzo ładne. Trudno wybrać zwycięzców.

Z uwagi na ogrom prac, które zgłoszono do konkursu - komisja postanowiła nie przyznawać miejsc, tylko wyróżnić kilku artystów.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział.

Justyna Rynkiewicz i Joanna O-Stankiewicz

Warsztaty 2b - 2

Dnia 27.11.2018r. uczniowie klasy 2b z opiekunami uczestniczyli w warsztatach organizowanych

w Muzeum Archeologiczno – Etnograficznym. Tematem zajęć były „Gwiazdki, światy i łańcuchy”

– czyli ozdoby świąteczne. Najpierw odbyła się projekcja multimedialna „Jak dawniej obchodzono

Święta Bożego Narodzenia?”.

Następnie dowiedzieliśmy się czym ozdabiano choinki oraz co dane przedmioty symbolizowały.

Na koniec prelekcji odbył się pokaz dawnych ozdób świątecznych.

Kolejnym krokiem były warsztaty, na których uczniowie z przygotowanych materiałów samodzielnie

wykonywali wybrane ozdoby. Było przy tym wiele uciechy. Z wykonanymi ozdobami wróciliśmy

do szkoły.

Uczniowie klasy  2b
z wychowawczynią, p. Ewą Andrzejczyk-Ptasińską

Dzień Misia

26 listopada 2018 roku  - w naszej szkole zagościły Misie.

Odbył się też konkurs plastyczy z Misiem w temacie.

zawody na wesoło

Dnia 20.11.2018 roku gościliśmy na zajęciach ruchowych w naszej szkole dzieci z Przedszkola  Nr 53. Tematem przewodnim były „Zawody na wesoło” – czyli jak zdobyć zamek.  Celem zaś  integracja środowiska lokalnego poprzez wspólna zabawę i rywalizację sportową dzieci w różnym wieku. W zawodach oprócz przedszkolaków uczestniczyli uczniowie klasy 2b i 3a.
          Wyścigi były związane ze światem baśni . Uczestnicy, aby zdobyć koronę władcy zamku musieli pokonać trudną drogę na szczyt góry. Jej etapy obrazowały poszczególne konkurencje. Przyszli uczniowie świetnie poradzili sobie z  wykonywaniem różnorodnych  zadań – ćwiczeń. Z dużym zapałem rywalizowali między sobą, zachowując zasady fair-play. Pomagały im w tym starsze koleżanki z klasy 5b.
Wszystkie konkurencje wywoływały wiele radości, zarówno wśród uczestników jak i kibiców. Po dokładnym policzeniu punktów ogłoszono wyniki rywalizacji.
Na koniec wszyscy uczestnicy zajęć za swój trud oraz pokonanie niebezpiecznej i pełnej przygód drogi otrzymali  korony.
To było bardzo miłe spotkanie! Mamy nadzieję, że tak mili goście niebawem odwiedzą nas ponownie.

Ewa Andrzejczyk – Ptasińska i Jolanta Michalak

Teatr Arlekin

15 listopada klasy: 1a i 3a udały się do Teatru Arlekin na współczesną bajkę:

Matek Rozstawacz. Było to pełne przygód i humoru przedstawienie o chłopcu,

któremu rodzice nie poświęcali wystarczająco dużo czasu. Mama i tata goniąc

za spłacaniem kredytu, tak bardzo zapominają o zabawie z dzieckiem, że ma

to swoje poważne konsekwencje....

Historia opowiedziana jest w konwencji komiksu i z wielkim przymrużeniem oka.

Zawiera kilka ważnych spostrzeżeń dotyczących współczesnego świata, z którymi

stykają się dzieci.  Aktorzy grali w groteskowych i przerysowanych maskach,

a rockowy zespół Karaluchy dodawał całości pozytywnej energii.

Naszym uczniom spektakl bardzo się podobał. Z pewnością zajrzymy

do Teatru Arlekin jeszcze nie raz.

Barbara Kassassir i Jolanta Michalak

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>