Nasze sukcesy

Ogólnołódzki konkurs plastyczny: POCZTÓWKA Z PAŁACU HERBSTA
Organizator: Muzeum Pałacu Herbsta w Łodzi

 

I miejsce: Oliwia Łukasik - klasa 3a

 

Wyróżnienia:

  • Maja Mroczkowska-  klasa 3a
  • Nadia Pawlik-  klasa 3a
  • Oskar Michalski-  klasa 3a

 Opiekun: Barbara Kassassir


Finałach  Mistrzostw  Łodzi  Szkół  Podstawowych w siatkówce chłopców.

Organizator: MSZS w Łodzi

 

SREBRNY MEDAL - drużyna w składzie:

  1. Szymon  Wiśniewski,
  2. Tomasz  Kroczyński,
  3. Tymoteusz  Balcerowski,
  4. Oskar  Petryniak,
  5. Oliwier  Juncewicz,
  6. Franciszek  Rudniak,
  7. Damian Święconek,
  8. Mateusz  Dąbrowski,
  9. Maciej  Wojtyczka,
  10. Bartosz  Łyczek,
  11. Wojciech  Śniecikowski,
  12. Szymon  Pabin,
  13. Szymon  Kmieć 
  14. Bartosz Borchon

Opiekun i trener: mgr Jacek Kozłowski          zobacz zdjęcia



18 stycznia 2018r. w SP 91 odbył się szkolny konkurs wiedzy „Omnibus” adresowany do uczniów klas 2-3.

 

Wyniki konkursu klasy 2:

  1. Medyńska  Kinga  kl. 2a   (28 p.)

Wyniki konkursu klasy 3:

  1. Łukawski  Maciej  kl. 3c   (32 p.)
  2. Rzeźnicki  Joel     kl. 3d   (31 p. )
  3. Turboś  Wiktor   kl. 3b   (29 p.)

Organizatorzy konkursu: p. mgr Ewa Andrzejczyk-Ptasińska, p. mgr Jolanta Michalak


Konkurs recytatorski - WIERSZE MOJEGO DZIECIŃSTWA
organizator; Miejska biblioteka Publiczna Łódź - Polesie

 

II miejsce - Małgorzata Wasiak

 

opiekun; mgr Ewa Andrzejczyk - Ptasińska


Dzielnicowy Konkurs Plastyczny „ANIOŁY, ANIOŁKI,ANIELICE”
Organizator: Szkoła Podstawowa nr 137 w Łodzi

 

2 miejsceOliwia Łukasik kl. 3a

3 miejsceJulia Zaborowska kl. 3b

 

Opiekun: mgr Bożena Kosmalska 


Ogólnołódzki  Konkurs „JAK BYĆ SZCZĘŚLIWYM W RODZINIE?”
Organizator: Szkoła Podstawowa nr 14 w Łodzi

 

Kategoria - praca literacka:

 

1 miejsceNatalia Janicka kl. 4c

 

Kategoria - praca plastyczna:

 

Wyróżnienie Wiktoria Chojnacka kl. 4c

WyróżnienieGabriel Garnysz kl. 3a

 

Opiekun: mgr Bożena Kosmalska


Konkurs recytatorski - WIERSZE MOJEGO DZIECIŃSTWA

organizator; Miejska biblioteka Publiczna Łódź - Polesie


III miejsce - Kacper Andrzejczak

III miejsce - Oliwia Gabara


opiekun; mgr Jolanta Wojtysiak


VII edycja konkursu krasomówczego "PLECIUGA" - "Baśnie, bajki, bajeczki..."

organizator: Szkoła Podstawowa nr 40 w Łodzi


II miejsce -  Małgorzata Wasiak klasa 1b


opiekun: mgr Ewa Andrzejczyk-Ptasińska


Wojewódzki konkursu plastyczny na plakat " Agresji i przemocy mówimy STOP - IV edycja - cyberprzemoc"

Organizator: ŁCDNiKP

  • Wyróżnienie -Oliwia Gabara klasa 5b
  • II miejsce - Nadine Herrasti-Sowińska klasa 5a

opiekun: mgr Justyna Rynkiewicz   - ZOBACZ ZDJĘCIA

 

17.11.2017r. 3 uczennice z klasy 1b przystąpiły do drugiego etapu konkursu recytatorskiego „Wiersze mojego dzieciństwa”, reprezentując naszą szkołę. Konkurs odbywał się w Bibliotece rejonowej na ul. Długosza. Były to następujące uczennice:

  1. Rydz Laura – „Lokomotywa”  J. Tuwim
  2. Walecka Nadia – „Koziołeczek”  J. Brzechwa
  3. Wasiak Małgorzata – „Tygrys”  L.J. Kern

Rydz Laura oraz Wasiak Małgorzata przeszły do kolejnego etapu tego konkursu.

Wychowawczyni: mgr Ewa Andrzejczyk – Ptasińska

 

W dniu 08.11.2017r. uczniowie z klasy 1b przystąpili do swojego pierwszego w naszej szkole konkursu recytatorskiego „Wiersze mojego dzieciństwa”. Klasę reprezentowało 6 uczniów:

  1. Dalecka  Aleksandra – „Skarżypyta”  Jan Brzechwa.
  2. Fijałkowski  Aleksander – „Pstryk”  J. Tuwim
  3. Rydz Laura – „Lokomotywa”  J. Tuwim
  4. Stanowska Julia –  „Cztery rude, małe liski” W. Chotomska
  5. Walecka Nadia – „Koziołeczek”  J. Brzechwa
  6. Wasiak Małgorzata – „Tygrys”  L.J. Kern

        3 uczennice: Rydz Laura, Walecka Nadia oraz Wasiak Małgorzata przeszły do kolejnego – osiedlowego etapu tego konkursu, gdzie będą reprezentować nasza szkołę.
Wychowawczyni: mgr Ewa Andrzejczyk – Ptasińska

 

ROK SZKOLNY 2017/2018


III Międzynarodowy Konkurs Plastyczno - Literacki "Ścieżki życia i droga do świętości bł. Bolesławy Lament"

organizator; Zespół Szkół Nr 1 w Nidzicy

 

WYRÓŻNIENIE kategoria literacka - Antonina Mikosik klasa 6a


opiekun: mgr Bożena Kosmalska


XXIII Przegląd Piosenki o Łodzi "Łódzkie Skrzydła 2017"

organizator; Towarzystwo Przyjaciół Łodzi i PARTNERZY


wyróżnienie dla duetu; Hanny Sztenderewicz i Nikoli Glapskiej


opiekun: mgr Joanna Dudzińska

 

III MIĘDZYSZKOLNY KONKURS RĘKODZIELNICZY - CZAS NA HANDMADE w roku 2017

organizator: WODN w Zgierzu

 

Wyróżnienia:  Maja Mroczkowska i Oliwia Łukasik

 

opiekun; mgr Barbara Kassassir


Ogólnopolska Olimpiada przedmiotowa z języka angielskiego OLIMPUS Sesja zimowa.

Organizator: "Olimpus" Warszawa ul. Grochowska 341/268


LAUREAT - Kinga Łopuszyńska klasa 6a


opiekun: mgr Kamila Szczepańska - Pytel


Ogólnołódzki Konkurs Fotograficzno – Plastyczny „Patrząc na świat oczyma św. Franciszka”
Organizator: Szkoła Podstawowa nr 14 w Łodzi

 

3 miejsceBlanka Heleniak kl. 3a

wyróżnienieLaura Majewska kl. 3a

 

Opiekun: mgr Bożena Kosmalska         ZOBACZ ZDJĘCIA Z KONKURSÓW


XIII Międzyszkolny Konkurs Plastyczny o Ojcu Św. Janie Pawle II „Wizyta Jana Pawła II w Łodzi”
Organizator: Szkoła Podstawowa nr 184 w Łodzi

 

1 miejsce – Oliwia Łukasik kl. 2a

3 miejsce – Kacper Purkiewicz kl.2d

wyróżnienie – Laura Majewska kl. 3a

 

Opiekun: mgr Bożena Kosmalska


Międzyszkolny Konkurs Plastyczny "Pocztówka z Pałacu Herbsta"

organizator; Mzeum Pałac Herbsta w Łodzi

 

III miejsce - Nina Grabowska klasa 2a

 

opiekun; mgr Barbara Kassassir


Międzyszkolny konkurs z języka angielskiego "Pogromca Czasów"

Organizator; Katolickie Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Łodzi

 

II miejsce - Kinga Łopuszańska klasa 6a


opiekun; mgr Kamila Szczepańska-Pytel


Międzyszkolny Konkurs Plastyczny „JAJO WIELKANOCNE – PISANKA”
Organizator:  Szkoła Podstawowa nr 206

 

Opiekunowie: mgr Bożena Kosmalska, mgr Krystyna Maćkowska - zobzcz więcej


Ogólnołódzki   Konkurs   „Dni Twardojańskie 2017”  -  X Łódzki Festiwal Twórczości ks. Jana Twardowskiego
Organizator: Gimnazjum nr 29, WDK – Dom Kultury 502

 

Kategoria: Interpretacje

 

1 miejsce – Antonina Mikosik kl. 6a

 

Opiekun: mgr Bożena Kosmalska   - zobacz więcej


XXVI Bałuckie Spotkania Recytatorów - Dom Kultury "Na Żubardzkiej"

Konkurs adresowany jest dla starszych klas "podstawówek” oraz gimnazjów

 

Reprezentowali nas:

  • Tamara Grabowska – 4a
  • Kinga Fuchler – 4a
  • Kacper  Andrzejczak – 4b
  • Amelia Czajka – 4b
  • Oliwia Gabara – 4b WYRÓŻNIENIE
  • Wiktoria Kamińska – 4b
  • Bartosz Łyczek – 4b
  • Daria Janiak – 5a
  • Wiktoria Paszulka – 5a
  • Marta Rusiecka – 5a
  • Oliwier Izydorczyk – 6c

opiekunowie; mgr Jolanta Wojtysiak oraz mgr Iwona Kowalska  -  zobacz więcej


Finały  Mistrzostw  Łodzi  szkół  podstawowych  w  piłce  siatkowej  chłopców  w  kategorii  „4”

Organizator; MSZS


Nasza  drużyna  obroniła tytuł  wicemistrzów  Łodzi  sprzed  roku  i  zasłużenie  cieszyła  się  ze srebrnych  medali.

 

MEDALIŚCI - SREBRO:

  • Kacper  Dąbrowski - kapitan,
  • Szymon  Wiśniewski,
  • Tymoteusz  Balcerowski,
  • Oskar  Petryniak,
  • Franciszek  Rudniak, 
  • Oliwier  Juncewicz,
  • Tomasz  Kroczyński,
  • Mateusz  Dąbrowski,
  • Bartosz  Łyczek,
  • Wojciech  Śniecikowski,
  • Maciej  Wojtyczka.

Trener; mgr Jacek Kozłowski  -  zobacz więcej


Dzikość serca - zbiórka karmy, koców i środków opatrunkowych dla podopiecznych Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Łodzi,

Organizator: sekcja Straży Miejskiej - Animal Patrol.


Miło mi poinformować, że nasza szkoła została zdecydowanym liderem akcji ? zebraliśmy bowiem 1279,8 kg karmy, a 3 nasze klasy zostały jej laureatami.

koordynator; mgr Iwona Filanowska      - zobacz więcej


XVI MIĘDZYNARODOWY  TURNIEJ  MIKOŁAJKOWY w  mini piłce siatkowej chłopców.

Organizator; Częstochowa - S.M Północ i inni.


III miejsce - Szymon Wiśniewski,Tymoteusz Balcerowski i  Oskar Petryniak


Trener; mgr Jacek Kozłowski  - zobacz więcej


Dzielnicowy Konkurs Plastyczny "Anioły, Aniołki, Anielice"
Organizator: Szkoła Podstawowa nr 137 w Łodzi

Opiekun: mgr Bożena Kosmalska   - zobacz nagrodzone prace

 

Ogólnołódzki  Konkurs "Jak być szczęśliwym w rodzinie?"
Organizator: Szkoła Podstawowa nr 14 w Łodzi
Praca literacka:

Praca plastyczna:

Opiekun: mgr Bożena Kosmalska


 I Ogólnopolski Turniej mini siatkówki chłopców w Kaliszu.

Organizator; Kaliska Akademia Sportowa

  • I skład: Szymon Wiśniewski, Tymoteusz Balcerowski, Tomasz Kroczyński  -  srebrny  medal
  • II skład: Oskar Petryniak i Oliwier Juncewicz  -  V miejsce

trener; mgr Jacek Kozłowski  zobacz zdjęcia


ZBIÓRKA karmy, koców i środków opatrunkowych dla podopiecznych Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Łodzi,

którą prowadziliśmy w ramach akcji ?Dzikość serca?.

Organizator: sekcja Straży Miejskiej - Animal Patrol.

 

  Nasza placówka zgromadziła aż 1279,8 kg produktów dla zwierząt. Efekt zbiórki jest imponujący!      zobacz więcej


koordynator akcji: mgr Iwona Filanowska


 ROK SZKOLNY 2016/2017


Konkurs Plastyczny ?Einstein w piaskownicy?
Organizator: Centrum Nauki ?Experymentarium? w Łodzi

 

Praca klasy 2a - dwie nagrody:       ZOBACZ PRACĘ

Opiekun: mgr  Ewa Królikowska

 

Konkurs na zakładkę do Pisma Świętego
Organizator: Prywatna Szkoła Podstawowa Kornelówka w Łodzi

  • III miejsce -  Bartosz Łyczek, kl. 3b

Opiekun: mgr  Krystyna Maćkowska


OGÓLNOŁÓDZKI KONKURS  ?Obchody 1050 rocznicy chrztu Polski?
Organizator:  Szkoła podstawowa nr 184 w Łodzi

Opiekun: mgr Bożena Kosmalska


XIV KONKURS PRZYRODNICZY w roku szkolnym 2015/2016

organizator: ŁCDN i KP


FINALIŚCI w regionie łódzkim (682 uczestników)

opiekun: mgr Iwona Filanowska          list gratulacyjny


Międzynarodowy konkurs matematyczny   KANGUR MATEMATYCZNY
Organizator: Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych Kangourou Sans Fronti?res
Kategoria: Żaczek

  • Wyróżnienie - Walczak Patryk klasa 2c
  • Wyróżnienie - Rogala Jakub klasa 2b

Opiekunowie: mgr Ewa Andrzejczyk i mgr Katarzyna Cybula

 

Kategoria: Beniamin

  • Wyróżnienie - Zakrzewski Mateusz klasa 6a
  • Wyróżnienie - Aleksandra Bałdys klasa 5a

Opiekunowie: mgr Beata Borowska i mgr Katarzyna Kilańczyk


MIĘDZYSZKOLNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO dla klas szóstych

organizator: Gimnazjum nr 26 im. M. Reja w Łodzi

 

KATEGORIA - test językowy

KATEGORIA - quiz kulturowy o Wielkiej Brytanii

opiekunowie: mgr Monika Kotowska, mgr Kamila Szczepańska - Pytel


 VII KONKURS MARYNISTYCZNY - 22 kwietnia 2016r.

organizator; Pałac Młodzieży w Łodzi

 

W tym roku brała w nim udział rekordowa liczba uczestników, bo aż 135 w trzech kategoriach: kasy 1-3, klasy 4-6 szkoły podstawowej oraz zespoły integracyjne. Walka była niezwykle wyrównana. Sprawdzaliśmy się w przeciąganiu liny, umiejętnościach  wiązania węzłów, znajomości budowy jachtu oraz z zakresu wiedzy teoretycznej z żeglarstwa.

III miejsce drużynowo 

  • Miłosz Dębiński, Dawid Baszczyński z 5a, Dominik Wróbel z 4a.

Indywidualnie:

  • Miłosz Dębiński z 5a - 7 miejsce,
  • Patrycja Jeziorska z 5a - 8 miejsce.

A najwspanialsza jest nagroda, dwudniowy rejs po Zalewie Sulejowskim.

 

opiekunowie; mgr Ewa Królikowska i mgr Jolanta Wojtysiak


XII MIĘDZYSZKOLNY  KONKURS  WIEDZY O OJCU ŚW.  JANIE PAWLE II ? Od Lolka bramkarza do Jana Pawła II ?
Organizator: Szkoła Podstawowa nr 184 w Łodzi

 

Wyróżnienie:                                      zobacz zdjęcia

Opiekunowie:  mgr Bożena Kosmalskamgr Krystyna Maćkowska


XII   MIĘDZYSZKOLNY  KONKURS  PLASTYCZNY  O OJCU ŚW. JANIE PAWLE II  " Spacer po Krakowie z Janem Pawłem II "

 

Organizator:  Szkoła Podstawowa nr 184 w Łodzi          

 

I miejsce - Bartosz Łyczek kl. 3b
   III miejsce - Krzysztof Rogalski kl. 1d

 

Wyróżnienie                                        zobacz zdjęcia

Opiekunowie:  mgr Bożena Kosmalska,  mgr Krystyna Maćkowska


Misrtzostwa Łodzi Szkół Podstawowych w piłce siatkowej chłopców.

organizator: MSZS


II MIEJSCE - SREBRNY MEDAL

Drużyna w składzie:

  • KACPER  JĘDRASIK (K),
  • MARCIN  NATORSKI,
  • IGOR  LISIECKI,
  • MACIEJ PIESTRZENIEWICZ,
  • WOJCIECH  MOKWIŃSKI,
  • MATEUSZ  NATORSKI,
  • MATEUSZ  ZAKRZEWSKI,
  • OSKAR RUDAK,
  • KACPER  DĄBROWSKI,
  • SZYMON  WIŚNIEWSKI.

opiekun i trener: mgr Jacek Kozłowski    zobacz zdjęcia

 

Ogólnopolski Konkurs Ojczyzna ? Polszczyzna pod patronatem prof. Jana Miodka - 25.11.2016r.

organizator: ŁCDN i KP

 
W Małym Finale spotkało się 12 najlepszych uczniów szkół podstawowych z naszego województwa.

Naszą placówkę reprezentował uczeń klasy 6a, Mateusz Zakrzewski - 8 miejsce.


opiekun: mgr Iwona Kowalska


29.02.2016 r.  Miło mi poinformować, że 5 uczniów naszej szkoły zakwalifikowało się do etapu wojewódzkiego
XV Konkursu Przyrodniczego i tym samym znalazło się wśród 50 najlepszych przyrodników województwa łódzkiego.
Są to:

  1. Kmiecik Maciej kl. 6a
  2. Lisiecki Igor kl. 6a
  3. Majer Bartosz kl. 6b
  4. Mokwiński Wojciech kl. 6a
  5. Zakrzewski Mateusz kl. 6a

Gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!
                                                         Iwona Filanowska


XIII Konkurs Ekologiczno-Matematyczny (05.02.2016 r.)
Organizator: Szkoła Podstawowa nr 35 w Łodzi, ul. Tybury 4

  • Zakrzewski Mateusz kl. 6a ? 4. miejsce

Nauczyciele przygotowujący: mgr Beata Borowska, mgr Iwona Filanowska


Ogólnopolska Ponadprogramowa Olimpiada Przedmiotowa z przyrody OLIMPUS (sesja jesienna) (06.11.2015 r.)
organizator:  Zespół Ogólnopolskich Olimpiad Przedmiotowych  OLIMPUS  ul. Grochowska 341/268 Warszawa

 

 Laureaci:

Nauczyciel przygotowujący: mgr Iwona Filanowska


Konkurs Przyrodniczy "PRZYRODNIK NA 12"

Organizator: Gimnazjum nr 12 im. Noblistów Polskich w Łodzi, ul. Ks. Brzóski 23

 

Nasza szkoła wystawiła 2 drużyny, które ex aequo zajęły III miejsce.


Klasę 6a reprezentowali:

Reprezentacja 6b to:

opiekun - mgr Iwona Filanowska


OGÓLNOŁÓDZKI KONKURS FOTOGRAFICZNO-PLASTYCZNY

?PATRZĄC NA ŚWIAT OCZYMA ŚW. FRANCISZKA?
Organizator: Szkoła Podstawowa nr 14 w Łodzi

 

I miejsce ? Julia Deredas kl. 2c

                                                     zobzcz  nagrodzone prace -  I miejsceIII miejsce

III miejsce ? Natalia Janicka kl. 2c

 

Opiekun: mgr Bożena Kosmalska


OGÓLNOŁÓDZKI KONKURS ?JAK BYĆ SZCZĘŚLIWYM W RODZINIE??
Organizator: Szkoła Podstawowa nr 14 w Łodzi

 

Kategoria: praca literacka ? wiersz o rodzinie:
                  I miejsce ? Roksana Wiśniewska kl.1b

 

Wyróżnienie:

Kategoria: praca plastyczna:

              III miejsce ? Bartosz Łyczek kl. 3b

 

Opiekunowie: mgr Bożena Kosmalska i mgr Krystyna Maćkowska


VIII DZIELNICOWY KONKURS PLASTYCZNY ?ANIOŁY, ANIOŁKI, ANIELICE"
Organizator:  Szkoła Podstawowa nr 137 w Łodzi

 

Wyróżnienie:

                                                   zobacz - ANIOŁ I ANIOŁ

Opiekun: mgr Bożena Kosmalska


VI Bałuckie Dyktando Ortogtaficzne z języka angielskiego

  organizator: Centrum Rozwoju i Edukacji dr Beaty Owczarskiej i Wydawnictwo MacMillan Education, Szkoła Podstawowa nr 35 w Łodzi

 

I MIEJSCE - Kinga Łopuszyńska klasa 5a

 

opiekun: mgr Kamila Szczepańska-Pytel

 

30 pażdziernika 2015r. DZIKOŚĆ SERCA


- zbiórka karmy dla dzikich zwierząt przebywających w Ośrodku Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Łodzi
organizator: Animal Patrol Straży Miejskiej w Łodzi

 

udział  - cała społeczność SP91

 

szkoła otrzymała wyróżnienie za ogromne zaangażowanie w akcję - zebraliśmy najwięcej karmy ze wszystkich łódzkich placówek

 

koordynator: mgr Iwona Filanowska


22 września 2015 roku - Łódzki finał zawodów ?Kids - Athletic? ? Lekkoatletyka dla Każdego?

organizator:  MSZS pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki.

 

II miejsce w Łodzi - SREBRNY MEDAL

  

zdobyła drużyna naszej szkoły w składzie:

  • Galion Anita - 2b
  • Grzelak  Natalia - 2b
  • Stań  Artur - 2c
  • Wojtyczka  Maciej - 2a
  • Balcerowski  Tymek - 3b
  • Kamińska  Wiktoria - 3b
  • Kukieła Wiktoria - 4a
  • Petryniak  Oskar - 3b
  • Augustyniak  Kacper ? 4a
  • Daroszewska  Julka - 4a
  • Mikołajewska  Sandra - 4a
  • Wróbel  Dominik - 4a
  • Święconek  Damian  - 4a
  • Zbirosz  Agata - 2b

zobacz zdjęcia

 

opiekunowie: mgr Ewa Andrzejczyk-Ptasińska, mgr Jolanta Michalak, mgr Anna Schabowicz

ROK SZKOLNY 2015/2016

Międzynarodowe Zawody  w biegach rozstawnych Vena Sport

Organizator: UMŁ, SZS i inne.
W dniu 14 czerwca 2015r. na stadionie Akademickiego Związku Sportowego przy ul. Lumumby 22/26 odbyły się zawody w biegach rozstawnych.  
Imprezie towarzyszyły biegi dla najmłodszych. Dzieci z naszej szkoły zdobyły miejsca medalowe:
 
    200 m dziewcząt klasy I
6 miejsce - Zbirosz Agata 0.41.16s

200 m chłopców klasy I
1 miejsce - Wojtyczka Maciej   0.34.97

300 m dziewcząt klasy II
4 miejsce - Kamińska Wiktoria 1.02.88

300 m chłopców klasy II
5 - miejsce - Balcerowski Tymoteusz 0.59.39

400 m dziewcząt klasy III
5 miejsce - Mikołajewska Sandra 1.27.66
6 miejsce - Daroszewska Julia     1.32.24

 

opiekun: mgr Anna Schabowicz

Konkurs czyelniczy "Książki to lubię"

organizator: Miejska Biblioteka Publiczna Łódź - Polesie Łódż, Długosz 7/9

 

I miejsce - Marta Arczewska klasa 4b

II miejsce -  Aleksandra Kupczyk klasa 4b

 

opiekun: mgr Jolanta Wojtysiak

OLIMPUS - ogólnopolska olimpiada przedmiotowa z przyrody - sesja wiosenna.

organizator: Olimpus, Warszawa, ul. Grochowska 341/268

 

LAUREAT - Bartosz Majer klasa 5b

 

opiekun: mgr Iwona Filanowska

Trójbój Lekkoatletyczny dla Szkół Podstawowych - 10 czerwca 2015r.

organizator: MSZS, Stowarzyszenie Kultury Fizycznej i UMŁ

 

Naszą szkołę reprezentowały drużyny dziewcząt i chłopców.
 
Drużyna  dziewcząt  SP 91 wywalczyła  5 miejsce w Łodzi:
          Skład drużyny:
?Masierek Weronika  IVc
?Pokrop Martyna      IVc
?Jaworska Dominika  IVa
?Daroszewska Julia    IIIa - indywidualnie III miejsce w rzucie piłeczką palantową dziewcząt
?Mikołajewska Sandra  IIIa
?Jaskółowska Wiktoria IIIa
?Kaniecka Julia          IIb
?Kamińska Wiktoria    IIb

Drużyna  chłopców  SP 91 zajęła 10 miejsce w Łodzi:
           Skład drużyny:
?Porczyński Oskar      IVb   - indywidualnie VI miejsce w rzucie piłeczką palantową chłopców
?Izydorczyk Oliwier    IVc
?Kołodziej Maciej       IVa
?Augustyniak Kacper  IIIa
?Krzepkowski Artur    IIIa
?Wróbel Dominik       IIIa
?Juncewicz Oliwier     IIb
?Wiśniewski Szymon   IIb


opiekunowie: mgr Ewa Andrzejczyk-Ptasińska, mgr Jolanta Michalak   zobacz zdjęcia

Indywidualne Mistrzostwa Łodzi w biegach średnich dla dzieci klas I-III

organizator: SZS, Fitfabric, Społeczna Akademia Nauk, patronat - miasto Łódź

 

Sześcioro uczniów z SP91 awansowało do  Finału Ogólnopolskiego Sztafet Vena Sport w dniu  14.06.2015 r.

  1. Agata Zbirosz kl 1b
  2. Maciej Wojtyczka kl 1a
  3. Wiktoria Kamińska kl 2b
  4. Tymoteusz Balcerowski kl 2b
  5. Sandra Mikołajewska kl 3a
  6. Julia Daroszewska kl 3a

opiekun: mgr Anna Schabowicz      zobacz zdjęcia

 IX Bieg Olimpijczyków w kategorii Szkół Podstawowych

organizator: MSZS, Stowarzyszenie Kultury Fizycznej i UMŁ

 

Drużyna SP 91 w składzie wywalczyła VI miejsce:

  • Pośpiech Anita
  • Żurawska Maja
  • Wojdyła Zuzanna
  • Wolińska Justyna
  • Justyńska Katarzyna
  • Kroczyńska Joanna
  • Dominik Machnik
  • Jakub Paciorek
  • Maciej Majerowski
  • Getko Patryk
  • Maciej Piestrzyniewicz
  • Igor Lisiecki
  • Maciej Kołodziej

opiekun: mgr Anna Schabowicz      zobacz zdjęcia

Czwórbój Lekkoatletyczny Szkół Podstawowych

organizator: MSZS, Stowarzyszenie Kultury Fizycznej i UMŁ

 

Drużyna  SP 91 w składzie zdobyła 12 miejsce w Łodzi:

  • Natalia Stokłosa  VIa
  • Natalia Machnik  VIa
  • Zuzanna Wojdyła VIa - indywidualnie VI miejsce w rzucie piłeczką palantową dziewcząt
  • Wąsik Alicja         VIa
  • Stefańska Julia      VIa
  • Kopczyńska Sandra  IV c

opiekun: mgr Anna Schabowicz       zobacz zdjęcia

Turniej Minisiatkówki o PUCHAR KINDER + SPORT - etap wojewódzki

organizator: PZPS

 

BRĄZOWY MEDAL i awans do finałów ogólnopolskich - KACPER JĘDRASIK, MARCIN NATORSKI, IGOR LISIECKI I WOJCIECH MOKWIŃSKI

 

zobacz więcej

 

 opiekun i trener:  mgr Jacek Kozłowski

XIII Konkurs Wiedzy o Ptakach

organizator: Szkoła Podstawowa nr 7 w Łodzi, Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków - Grupa Łódzka

 

Eleonora Szałańska, uczennica klasy 6b, zajęła 7 miejsce w województwie w konkursie ornitologicznym

                                                                              ?Hej, dzieciaki! Hej, młodziaki! Jakie to ptaki??

To duże osiągnięcie, bowiem w tym konkursie, oprócz rozwiązania trudnego testu sprawdzającego wiedzę o ptakach,

należało także rozpoznać wybrane gatunki na ilustracjach i, co najtrudniejsze, po głosie.
                                                    

                                Gratulujemy Eleonorze sukcesu i życzymy kolejnych.

opiekun: mgr Iwona Filanowwska

Memoriał im Pawła Gozgana - finał w grach i zabawach szkół podstawowych

organizator: MSZS Łódż

 

Tytuł - WICEMISTRZA Łodzi  -  otrzymała 38 osobowa drużyna naszej szkoły.

 

zobacz zdjęcia

 

opiekunowie: mgr Ewa Andrzejczyk-Ptasińska, mgr Jolanta Michalak, mgr Anna Schabowicz

OLIMPUS - Ogólnopolska olimpiada przedmiotowa z przyrody - sesja zimowa

organizator: Olimpus, Warszawa, ul. Grochowska 341/268

 

LAUREAT - Milan Jagiełło klasa 6b

 

opiekun: mgr Iwona Filanowska

Igrzyska Młodzieży Szkolnej - mistrzostwa Łodzi w piłce siatkowej chłopców.

organizator: Miejski Szkolny Związek Sportowy w Łodzi.

 

BRĄZOWY MEDAL - 3 miejsce -  zdobyła dla szkoły drużyna w składzie: 

  • Dominik Machnik ( kapitan )
  • Kacper Jędrasik Marcin Natorski
  • Mateusz Natorski
  • Igor Lisiecki
  • Jakub Mróz
  • Wojciech Mokwiński
  • Mateusz Zakrzewski
  • Maciej Piestrzeniewicz
  • Fabian Terczak
  • Adam Drąg

0piekun i trener: mgr Jacek Kozłowski  - zdjęcia z zawodów

Dyktando (nie tylko) dla Mistrzów - zasięg ogólnopolski

organizator: Instytut Rozwoju Oświaty Warszawa, ul. Naddnieprzańska 26/B

 

WYRÓŻNIENIE - Kamil Grochulski

 

opiekunowie: mgr Iwona Kowalska, mgr Jolanta Wojtysiak

Dzielnicowy Konkurs Plastyczny 2014/2015 - "ANIOŁY, ANIOŁKI, ANIELICE"

organizator: Skoła Podstawowa nr 137 w Łodzi

 

III miejsce - Wiktoria Kacprzak klasa 6b

 

opiekun: mgr Bożena Kosmalska

OLIMPUS - Ogólnopolska Olimpiada Mitologiczna

Organizator: Olimpus - Warszawa, ul. Grochowska 341/268

 

LAUREACI: Agata Michniewska klasa 6a, Wiktoria Pokrop klasa 6b, Oskar Rudak klasa 5b, Agata Nowak klasa 6b

 

opiekunowie: mgr Iwona Kowalska, mgr Jolanta Wojtysiak

OLIMPUS z przyrody sesja jesienna 2014r.

Organizator: Olimpus - Warszawa, ul. Grochowska 341/268

 

LAUREAT - Milan Jagiełło klasa 6b

 

opiekun: mgr Iwona Filanowska

MULTITEST  z przyrody - październik 2014r.

Organizator: Centrum Edukacji Szkolnej - Warszawa, Sęczkowa 90

 

LAUREACI: Igor Lisiecki klasa 5a i Bartosz Majer klasa 5b

 

wyróżnienia: Julia Basińska klasa 4 i Aleksandra Bałdys klasa 4a

 

opiekun: mgr Iwona Filanowska

MULTITEST z języka polskiego - październik 2014r.

Organizator: Centrum Edukacji Szkolnej - Warszawa, Sęczkowa 90

 

LAUREACI: Oskar RudakWojciech MokwińskiIgor Lisiecki

 

wyróżnienia: Aleksandra Bałdys,  Aleksandra Pirek,  Mateusz ZakrzewskiaNatalia Kalita, Maja Juncewicz

 

opiekun: mgr Iwona Kowalskamgr Jolanta Wojtysiak

Konkurs recytatorski  "Wiersze mojego dzieciństwa"

Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna Łódź - Polesie Łódź, ul. Ossowskiego 4

 

III miejsce - Julianna Świć z klasy 6b

 

opiekun: mgr Jolanta Wojtysiak

Ogólnołódzi konkurs fotograficzno-plastyczny - "Patrząc na świat oczyma św. Frańciszka"

 

Organizator: Szkoła Podstawowa nr 14 w Łodzi. Patroni honorowi: Wydział Katechetyczny Kurii Metropolitalnej Łódzkiej, Ojcowie Frańciszkanie z Łagiewnik Łódzkich, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Archidiecjezji Łódzkiej.

 

WYRÓŻNIENIA: Marii Banaszkiewicz z klasy 1c i Miłosz Spanialskiego z klasy 4a

 

opiekun: mgr Bożena Kosmalska

Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy - LEON ortograficzny

 

Organizator: Leon Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy - www. leon-konkursy.pl

 

I miejsce - Kamil Grochulski

 

opiegun: mgr Iwona Kowalska

Międzynarodowy Konkurs KANGUR MATEMATYCZNY

 

organizator: Wydział Matematyki i Infirmatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych

 

Do konkursu w szkole przystąpiło 28 uczniów z różnych klas.

 

WYRÓŻNIENIE:  Igor Lisiecki klasa 4a

 

opiekunowie: mgr Beata Borowska i mgr Katarzyna Kilańczyk

X Jubileuszowy Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny "Z poprawną polszczyzną na co dzień"

organizator: Centrum Edukacji Humanistycznej Warszawa

 

Wyróżnienie:

opiekun: mgr Iwona Kowalska

Mistrzostwa Łodzi - Memoriał Pawła Gozdana w grach i zabawach dla klas I-VI

 

organizator: Miejski szkolny Związek Sportowy w Łodzi, Stowarzyszenie Kultury Fizycznej wspierane przez UMŁ

Skład reprezentacji SP 91:

  • Klasa 1: Martyna Pawlak, Amelia Czajka, Wiktoria Kamińska, Tymek Balcerowski, Oliwier Juncewicz
  • Klasa 2: Julia Daroszewska, Wiktoria Jaskółowska, Sandra Mikołajewska, Dominik Wróbel, Kacper Augustyniak, Artur Rzepkowski
  • Klasa 3: Marcelina Balcerowska, Dominika Jaworska, Weronika Masierek, Martyna Pokrop, Mateusz Augustyniak, Oliwier Izydorczyk, Oskar Porczyński
  • Klasa 4: Kasia Justyńska, Ala Chojnacka, Asia Kroczyńska, Kacper Jędrasik, Iwo Krysiak, Maciej Piestynkiewicz
  • Klasa 5: Natalia Stokłosa, Zuzanna Wojdyła, Anita Pośpiech, Jakub Paciorek, Dominik Machnik, Maciej Majewski
  • Klasa 6: Ola Nowak, Zuzia Zbirosz, Kuba Herman, Bartek Piotrowski, Kuba Krajewski

zobacz zdjęcia

 

opiekunowie: mgr Jolanta Michalak, mgr Anna Schabowicz, mgr Ewa Andrzejczyk-Ptasińska

VII Bieg Olimpijczyków - kategoria drużynowa Szkół Podstawowych

 

organizator: Miejski szkolny Związek Sportowy w Łodzi, Stowarzyszenie Kultury Fizycznej wspierane przez UMŁ

 

Na starcie -  26 kwietnia 2014r. -  mimo złej pogody stanęło wielu młodych sportowców.

 

Szkoły Podstawowe ? punktacja drużynowa

  • I miejsce - Szkoła Podstawowa nr 81 - 116 pkt.
  • II miejsce - Szkoła Podstawowa nr 202 - 164 pkt.
  • III miejsce - Szkoła Podstawowa nr 91 - 219 pkt.

zobacz zdjęcia

 

opiekun: mgr Anna Schabowicz

Ogólnopolski Konkurs Logicznego Myślenia marzec 2014 rok

 

organizator: Centrum Edukacji Szkolnej Warszawa, ul. Sęczkowska 90

 

Konkurs odbywał nsię w dwóch grupach wiekowych:

  • klasy 1-3  - z całej Polski - 5568 uczestników,  z naszej szkoły udział wzięło 9 uczniów
  • klasy 4-6  - z całej Polski - 3934 uczestników, z naszej szkoły udział wzięło 25 uczniów

LAUREAT - 10 miejsce w swojej grupie wiekowej - Julia Jaros

 

opiekunowie: mgr Katarzyna Cybula, mgr Iwona Kowalska, mgr Jolanta Wojtysiak

III MIĘDZYSZKOLNA MAŁA OLIMPIADA z JĘZYKA POLSKIEGO

 

organizator: Kuratorium Oświaty w Łodzi, ŁCDNiKP, SP nr 34 w Łodzi

 

W olimpiadzie wzięło udział ponad 300 uczestników. Do finału zakwalifikowało się 10 uczniów.

 

FINALISTKA - Marlena Nowak klasa 6b

 

INFORMACJE na stronie - SP nr 34 w Łodzi

 

opiekun: mgr Jolanta Wojtysiak

VI Konkurs Marynistyczny

 

organizator: Pałac Młodzieży im. Juliana Tuwima w Łodzi, Klub Żeglarski "Opty"

 

IV miejsce  - drużyna w składzie: Julia Bartosik, Magda Moszczyńska, Szymon Biskupski i Tomasz Wegner

 

zobacz jak tam było

 

opiekunowie: mgr Iwona Filanowska i mgr Jolanta Wojtysiak

 VII Międzyszkolny Konkurs "Patroni naszych ulic" Łódź 2014

 

Organizator: Szkoła Podstawowa nr 12 im. M.Bartoki w Łodzi ul. Jurczyńskiego 1/3, Prezydent Miasta Łodzi, ŁCDNiKP

 

I miejsce i tytuł LAUREATA otrzymały:

Dyplom LAUREATA dla SP91

 

zobacz jak tam było!

 

nasze finalistki

 

opiekunowie: mgr Iwona Filanowska i mgr Joanna Otwinowska-Stankiewicz

OLOMPUS - Ogólnopolska olimpiada przedmiotowa z języka angielskiego - sesja zimowa  - luty 2014r.

 

organizator: Olimpus - Warszawa, ul. Grochowska 341/268

 

LAUREACI:

opiekunowie: mgr Monika Kotowska i mgr Kamila Szczepańska - Pytel

OLIMPUS - Ogólnopolska olimpida przedmiotowa z przyrody  - sesja zimowa- luty 2014r.

 

organizator: Olimpus - Warszawa, ul.Grochowska 341/268

 

LAUREAT: Bartosz Majer klasa 4b

 

opiekun: mgr Iwona Filanowska

Ogólnopolski konkurs wiedzy na temat zdrowia i jego ochrony - MEDITEST - listopad 2013r.

 

Organizator: Ogólnopolski Centrum Edukacji Warszawa, ul. Kasprowicza 119b/69

 

kategiria: KLASY 3 - 4

opiekun: mgr Iwona Filanowska

Ogólnopolskie Dyktando (nie tylko) dla Mistrzów - grudzień 2013r.

 

Organizator: Instytut Rozwoju Oświaty Warszawa ul. Naddnieprzańska 26B

 

WYRÓŻNIENIE - Natalia Stokłosa

 

opiekunowie: mgr Iwona Kowalska i mgr Jolanta Wojtysiak

Ogólnopolska olimpiada przedmiotowa ZEBRA z języka polskiego - listopad 2013r.

 

Organizator: Ogólnopolskie Centrum Edukacji Warszawa, ul.Kasprowicza 119b/69

 

WYRÓŻNIENIE - Igor Lisiecki klasa 4a

 

Opiekunowie: mgr Iwona Kowalska, mgr Jolanta Wojtysiak

PINGWIN 2013 - Ogólnopolski konkurs przedmiotowy z przyrody.

 

Organizator: EDI - ogólnopolskie konkursy przedmiotowe - Warszawa, ul. Czarnołęcka 26d

 

KLASY 4

WYRÓŻNIENIA:

Opiekunowie: mgr Iwona Filanowska i mgr Jolanta Galion

OLIMPUS - Ogólnopolska Olimpiada Mitologiczna - listopad 2013r.

 

Organizator: Olimpus, Warszawa ul. Grochowska 341/268

 

LAUREAT:

Opiekunowie: mgr Iwona Klwalska, mgr Jolanta Wojtysiak

OLIMPUS - Ogólnopolska olimpiada przedmiotowa z przyrody - sesja jesienna 2013r.

 

Organizator: Olimpus, Warszawa u. Grochowska 341/268

 

I MIEJSCE - klasy 6 szkoły podstawowej

LAUREAT z klasy 6 szkoły podstawowej

I MIEJSCE - klasy 4 szkoły podstawowej

LAUREAT z klasy 4 szkoły podstawowej

LAUREAT z klasy 5 szkoły podstawowej

opiekun: mgr Iwona Filanowska

 

OLIMPUS - Ogólnopolska olimpiada  przedmiotowa z języka angielskiego - sesja jesienna 2013r.

 

Organizator: Olimpus, Warszawa ul. Grochowska 341/268

 

LAUREAT- klasy 4 szkoły podstawowej

opiekun: mgr Monika Kotowska

MULTITEST 2013 - ogólnipolski konkurs wiedzy na temat zdrowia i jego ochrony

 

Organizator; Ogólnopolskie Centrum Edukacji WARSZAWA

 

WYRÓŻNIENIE klasy 3 - 4

  • Bartosz Majer klasa 4a

opiekun: mgr Iwona Filanowska

VIII edycja Konkursu Recytatorskiego Wiersze mojego dzieciństwa


Organizatorzy: 17 Filia MBP Łódź-Polesie oraz Dział Udostępniania MBP Łódź-Polesie

 

KATEGORIA: KL. ?0? - 3

  • II miejsce ? Oliwier Izydorczyk, kl. 3c, p. Katarzyna Cybula

KATEGORIA: KL. 4 ? 6

  • III miejsce ? Natalia Matusiak, kl. 6b, p. Jolanta Wojtysiak
  • Wyróżnienie ? Emilia Obara, kl. 6a, p. Iwona Kowalska

 

Koordynacja w szkole: mgr Dorota Szmigielska

Ogólnopolski konkurs MULTITEST 2013

Organizator: Centrum Edukacji Szkolnej - Warszawa

 

Laureaci:

Wyróżnienia:

Opiekunowie: mgr Iwona Kowalska i mgr Jolanta Wojtysiak

IV Ogólnołódzki Konkurs  Kaligraficzno- Krasomówczy

Organizator: Szkoła Podstawowa nr 29 im. Jana Kochanowskiego w Łodzi

 

Wyróźnienie:

  • Wiktoria Pewniak klasa 6b

Udział:

opiekunowie: mgr Iwona Kowalska i mgr Jolanta Wojtysiak

Ogólnopolska olimpiada przedmiotowa z przyrody OLIMPUS

Laureat:

opiekun: mgr Iwona Filanowska

Ogólnopolska olimpiada przedmiotowa z języka angielskiego OLIMPUS - sesja wiosenna

Laureat:

opiekun: mgr Kamila Szczepańska-Pytel

Międzynarodowy konkurs matematyczny - KANGUR

Organizator: Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu'

                  Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych

                  i Association Kangourou sans Frontieres

 

WYRÓŻNIENIE:

WYNIK BARDZO DOBRY:

Opiekun: mgr Beata Borowska, mgr Katarzyna Kiilańczyk, mgr Justyna Rynkiewicz

V Ogólnoplski Konkurs Polonistyczny " Z ortografią na co dzień"

Organizator: Centrum Edukacji Polonistycznej - Warszawa

 

WYRÓŻNIENIE:

Opiekun: mgr Iwona Kowalska

IX Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny "Z poprawną polszczyzną na co dzień".

Organizator: Centrum Edukacji Polonistycznej - Warszawa

 

WYRÓŻNIENIE:

Opiekunowie: mgr Iwona Kowalska i mgr Jolanta Wojtysiak

Polsko - Angielski Konkurs Czytelniczy "BLURB" z okazji Międzynarodowego Dnia Książki

organizator: Szkoła Podstawowa nr 23 Łódź, ul. Gdańska 16


Uczestnicy odpowiadali na pytania dotyczące znajomości powieści Marka Twaina ?Przygody Hucka Finna?.


WYRÓŻNIENIE: Kacper Madyński klasa VIa


opiekun: mgr Kamila Szczepańska-Pytel

 

IX Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii

organizator: ŁCDNiKP Łódź, ul.Kopcińskiego 29

 

W finale brało udział ponad 120 uczniów z sześćdziesięciu szkół.

 

VII miejsce zajął - Szymon Skrzypek z kl 6c

 

opiekun: mgr Kamila Szczepańska-Pytel

Ogólnopolski konkurs GALILEO 2013 z przyrody.

organizator: Centrum Edukacji Szkolnej - Warszawa, ul. Sęczkowska 90

 

WYRÓŻNIENIA z klasy VI:

opiekun: mgr Iwona Filanowska

Ogólnopolski konkurs GALILEO 2013 z języka polskiego.

organizator: Centrum Edukacji Szkolnej  - Warszawa, ul. Sęczkowska 90

 

LAUREACI z klasy VI:

opiekun: mgr Jolanta Wojtysiak

Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny EKO-PLANETA

organizator: Studium Ochrony Środowiska Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.

 

Bardzo dobry wynik:

Wyróżnienie:

opiekun: mgr Iwona Filanowska

VII Bieg Olimpijczyków - Łódż 2013

organizator: MSZS w Łodzi, Stowarzyszenie Kultury Fizycznej wspierane przez UMŁ

 

Klasyfikacja indywidualna dziewcząt szkół podstawowych klas I-IV

 

Natalia Stokłosa klasa IVa - V miejsce

 

opiekunowie: mgr Anna Schabowicz

 

ZDJĘCIA Z BIEGU

Szkolne Mistrzostwa Łodzi 2012/2013 - Finał Konkursu gier i zabaw pn. "Memoriał Pawła Gozdana"

organizator: MSZS w Łodzi, Stowarzyszenie Kultury Fizycznej wspierane przez UMŁ

 

SP91 drużynowo - IV miejsce

 

opiekunowie: mgr Jolanta Michalak i mgr Anna Schabowicz

 

ZDJECIA Z FINAŁÓW        ZDJĘCIA z trzech etapów

V Konkurs Marynistyczny

organizator: Pałac Młodzieży im. Juliana Tuwima w Łodzi - Klub Żeglarski OPTY

 

Drużynowo - III miejsce

  • Adrian Kamiński klasa 6b
  • Filip Sołoch klasa 6b
  • Piotr Puchalski klasa 6b

Klasyfikacja indywidualna:

ZDJĘCIA Z FINAŁÓW

 

opiekunowie: mgr Iwona Filanowska i mgr Jolanta Wojtysiak

VI Międzyszkolny Konkurs   "PATRONI NASZYCH ULIC"

organizator: Szkoła Podstawowa nr 12 im. Mariana Batoki w Łodzi

                

                 Patronat Honorowy: Prezydent Miasta Łodzi, ŁCDNIKP

 

FINALIŚCI: Piotr Puchalski klasa 6b i Jakub Gabryończyk klasa 6b

 

Dyplom dla szkoły

 

opiekunowie: mgr Iwona Filanowska i mgr Joanna Otwinowska-Stankiewicz

Międzyszkolny Konkurs Literacki   " Z Białą Fabryką w tle - 2013"

organizator: Centralne Muzeum Włókiennictwa

 

                 Honorowy Patronat PREZYDENT MIASTA ŁODZI

 

wyróżnienie: Oskar Wójcik klasa 5b

 

Praca Oskara została zamieszczona w biuletynie konkursowym wydanym przez Centralne Muzeum Włókiennicta

Jeśli chcesz ją przeczytać - WRZECIONO.pdf

 

udział: Daria Morawska

 

opiekun: mgr Jolanta Wojtysiak

Międzyszkolny Konkurs "Lektury znane i lubiane."

organizator: Szkoła Podstawowa nr 30 Łódź, ul.Rysownicza 1/3

 

Naszą szkołę reprezentowali:

opiekun: mgr Jolanta Wojtysiak

IX Konkurs dla uczniów klas V-VI    EUROPA - EUROPA

organizator: Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1 - filia "Ogród Jordanowski" w Łodzi, przy ul. Łanowej 14b

 

Zadania konkursowe przebiegały w 3 etapach:

 

I ETAP - plakat

II ETAP - konkurs wiedzy

III ETAP - artystyczne skojarzenia

opiekun: mgr Jolanta Wojtysiak

Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego dla Uczniów Klas Szóstych

organizator: Gimnazjum nr 26 im. Mikołaja Reja w Łodzi

 

Zdobyliśmy III miejsce - naszą szkołę reprezentowali:

  • Karina Arkuszewska klasa 6a
  • Bartosz Michalak klasa 6c
  • Szymon Skrzypek klasa 6c

opiekun: mgr Kamila Szczepańska-Pytel

 

Ogólnopolska olimpiada przedmiotowa z języka angielskiego - sesja zimowa

LAUREACI:

opiekunowie: mgr Iwona Rojek-Walczak i mgr Kamila Szczepańska-Pytel

XXII Bałuckie Spotkania Teatralne

organizator: Bałucki Ośrodek Kultury NA ŻUBARDZKIEK w Łodzi

 

Naszą szkołę reprezentowało 20 uczniów.

 

WYRÓŻNIENIA:

opiekunowie: mgr Iwona Kowalska, mgr Renata Jandziak, mgr Jolanta Wojtysiak

Mistrzostwa Łodzi Szkół Podstawowych w piłce siatkowej chłopców "czwórki"

organizator: MSZS Łódź, UMŁ

 

II miejsce SREBRNY MEDAL wywalczyła drużyna w składzie:

  • Bartosz Michalak (kapitan) klasa 6c
  • Piotr Rajch klasa 6c
  • Mateusz Górecki klasa 6c
  • Dariusz Snopek klasa 6c
  • Jakub Herman klasa 5a
  • Bartłomiej Piotrowski klasa 5a
  • Maks Karolak klasa 5a
  • Tomek Wegner klasa 5a
  • Michał Łąpieś klasa 5a
  • Wiktor Frankowski klasa 5a
  • Kacper Jedrasik klasa  3b

Trener i opiekun: mgr Jacek Kozłowski - zobacz

 

VII edycja Konkursu Recytatorskiego ?Wiersze mojego dzieciństwa? - Wielki Finał

 

Organizatorzy: 17 Filia MBP Łódź-Polesie oraz Dział Udostępniania MBP Łódź-Polesie

 

  • II miejsce - Martyna Burzyńska, kl. 5c, opiekun: mgr Iwona Kowalska
  • III miejsce - Martyna Skrobek, kl. 4b, opiekun: mgr Iwona Kowalska
  • Wyróżnienie - Oliwia Gabara, kl. ?0?, opiekun: mgr Joanna Zembrzucka

Koordynacja w szkole: mgr Dorota Szmigielska

W Wielkim Finale rywalizowało 71 uczniów z łódzkich szkół.


Reklama ulubionych książek w wigilijnym dodatku do ?Gazety Wyborczej? (24.12.2012 r.)

 

Zamieszczenie prac uczennic:  Zuzanny Witkowskiej z kl. 4a i Natalii Jaworskiej z kl. 4b

 

Opiekun: Dorota Szmigielska

Ogólnopolska Olimpiada Przedmiotowa z Przyrody - OLIMPUS - sesja jesienna

Organizator: Olimpus, Warszawa ul. Grochowska 341/268

 

Laureat:

opiekun: mgr Iwona Filanowska i mgr Jolanta Galion

Ogólnopolska Olimpiada Przedmiotowa z Języka Angielskiego - OLIMPUS - sesja jesienna

organizator: Olimpus, Warszawa ul. Grochowska 341/268

 

Laureat:

opiekun: mgr Iwona Rojek-Walczak

Ogólnopolska Olimpiada Mitologiczna - OLIMPUS

organizator: Olimpus, Warszawa ul. Grochowska 341/268

 

Laureaci:

opiekunowie: mgr Iwona Kowalska i mgr Jolanta Wojtysiak

Ogólnopolski konkurs MULTITEST 2012 z języka polskiego

organizator: Centrum Edukacji Szkolnej - Warszawa ul. Sęczkowska 90

 

LAUREACI:

WYRÓŻNIENIA:

opiekunowie: mgr Iwona Kowalska i mgr Jolanta Wojtysiak

 Konkurs na ozdobę bożonarodzeniową - "Zaczaruj przedmiot codziennego użytku w ozdobę świąteczną"

organizator: Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1 w Łodzi ul. Zawiszy Czarnego 39

 

KATEGORIA- Szkoła Podstawowa klasy I - III

 

III miejsce - Patrycja Mielczarek klasa 2c

 

opiekun: mgr Katarzyna Cybula

 

KATEGORIA - Szkoła Podstawowa klasy IV - VI


I miejsce - Natalia Pawłowska klasa 5a

 

opiekun: mgr Joanna Otwinowska-Stankiewicz

IX Łódzki Konkurs "Prawa Dziecka - Prawami Człowieka"

Organizator: ŁCDNiKP w imieniu Terenowego Komitetu Ochrony Praw Dziecka

 

I miejsce - Piotr Puchalski klasa 6b

 

opiekun: mgr Jolanta Wojtysiak

V Ogólnołódzki Konkurs Interdyscyplonarny - "DYSLEKTYKU - porusz umysł."

Organizator: Szkoła Podstawowa nr 24 im. H.Sawickiej w Łodzi

Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie:

  • Witold Chruściński klasa 6a
  • Adrian Kamiński klasa 6b
  • Szymon Skrzypek klasa 6c
  • Patrycja Chodała klasa 5a

ZDOBYLIŚMY WYRÓŻNIENIE

 

opiekunowie: mgr Iwona Kowalska i mgr Jolanta Wojtysiak

 

16 maja 2012 rok - zespołowo: IV miejsce dla SP91 w czwórboju lekkoatletycznym chłopców.

Indywidualnie: Krystian Koziełek klasa 6b - III miejsce

 

Organizator: Miejski Szkolny Związek Sportowy

Dnia 13 kwietnia 2012 roku w SP 19 odbyły się eliminacje w Mistrzostwach Łodzi ? Memoriał Pawła Gozdana w grach i zabawach.

Organizator: Miejski Szkolny Związek Sportowy

Naszą szkołę reprezentowało 36 uczniów z klas I-IV. Byli bezkonkurencyjni, zajęli I miejsce zdobywając mistrzostwo dzielnicy i awans do półfinału.


Opiekunowie: mgr Anna Schabowicz, mgr Jolanta Michalak

Konkurs Krasomówczy ?Pleciuga? ? ?Baśnie, bajki, bajeczki??

Organizator: Szkoła Podstawowa nr 40 w Łodzi

I miejsce w kategorii kl. I ? Antonina Mikosik, kl. 1a

Opiekun: p. Justyna Rynkiewicz

I miejsce w kategorii kl. III ? Julianna Świć, kl. 3a

Opiekun: p. Grażyna Matuszewska

Wyróżnienie w kategorii kl. II ? Mateusz Zakrzewski, kl. 2a

Opiekun: p. Ewa Królikowska

 

XXI Bałuckie Spotkania Recytatorów

Organizator: Bałucki Ośrodek Kultury ?Na Żubardzkiej?

Wyróżnienie ? Hubert Matuszewski, kl. 4c

Opiekun: p. Iwona Kowalska

Wyróżnienie ? Jakub Gabryończyk, kl. 5b

Opiekun: p. Jolanta Wojtysiak

 

Konkurs Recytatorski ?Poezja z humorem?

Organizator: Publiczne Gimnazjum nr 25 w Łodzi

Wyróżnienie ? Daniel Cichosz, kl. 6b

Opiekun: p. Jolanta Wojtysiak

 

Konkurs Ekologiczny ?PODOBNO ? bądź bliżej natury?

Organizator: Telewizja TOYA

II nagroda dla Pawła Wawrzyniaka z kl. 2a za stworzenie wyjątkowej pracy plastycznej i niepowtarzalnego hasła o zwierzętach

Opiekun: p. Ewa Królikowska

Ogólnopolski Konkurs ?Multitest z języka polskiego?

Organizator ? Centrum Edukacji Szkolnej w Warszawie

Laureaci:

Opiekunowie: p. Iwona Kowalska i p. Jolanta Wojtysiak

III Turniej Informatyczny dla Szkół Podstawowych

Organizator ? Publiczne Gimnazjum nr 26 im Mikołaja Reja w Łodzi

Klasy IV-VI

II miejsce zespołowo:

opiekun: Joanna Otwinowska-Stankiewicz

Konkurs Na Ozdobę Świąteczną - ?Boże Narodzenie ? kultywowanie tradycji - dekoracyjne symbole świąt"

Organizator: Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1 w Łodzi 91-818 Łódź ul. Zawiszy Czarnego 39

KATEGORIA ? Szkoła Podstawowa kl. IV - VI

II MIEJSCE

III MIEJSCE

opiekun p. Joanna Otwinowska-Stankiewicz 

I Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Łodzi w Minisiatkówce Szkół Podstawowych

Organizator: Klub Sympatyków Piłki Siatkowej, Wydział Sportu Urzędu Misata Łodzi

Patronat Honorowy: Prezydent Miasta Łodzi

Patronat Medialny: Dziennik Łódzki, Telewizja TOYA, Miasto Łódź.

I miejsce w turnieju dziewcząt:

  • Agata Chryniewicz, kl. 6b,
  • Angelika Niewiadomska, kl. 6b,
  • Wiktoria Okulska, kl. 6b,
  • Joanna Szymańska, kl. 6b,
  • Natalia Żurńska, kl. 6b.

II miejsce w turnieju chłopców

  • Robert Łukasiewicz, kl. 6a,
  • Dawid Malangiewicz, kl. 5c,
  • Bartosz Michalak, kl. 5c,
  • Piotr Rajch, kl. 5c,
  • Paweł Stateczny, kl. 5c.

I miejsce w konkursie wiedzy o siatkówce - Joanna Szymańska, kl. 6b

Nagroda dla najleszych kibiców - grupa ucznów i opiekunów SP91 wspierająca zespoły naszej szkoł.

Trener i opiekun - p. Jacek Kozłowski

VI edycja Konkursu Recytatorskiego ?Wiersze mojego dzieciństwa? - Wielki Finał

Organizator: Dział Udostępniania MBP Łódź-Polesie oraz Filia nr 17 MBP Łódź-Polesie

Klasy ?0?-3

III miejsce ? Antonina Mikosik, kl. 1a, p. Justyna Rynkiewicz

III miejsce ? Oliwier Izydorczyk, kl. 1c, p. Katarzyna Cybula

Wyróżnienie ? Mateusz Dąbrowski, kl. ?0?, p. Natalia Pacocha

Klasy 4-6

III miejsce ? Julia Wojtan, kl. 6b, p. Jolanta Wojtysiak

Koordynacja w szkole: p. Dorota Szmigielska

IV Międzyszkolny Konkurs Interdyscyplinarny ?Dyslektyku ? porusz umysł" - listopad 2011

Organizator: Szkoła Podstawowa nr 24 w Łodzi

I miejsce SP 91 w Łodzi

Drużyna w składzie:

Daria Kmiecik, kl. 6b

Wiktoria Linkowska, kl. 6b

Szymon Skrzypek, kl. 5c

Maria Wengrzyk, kl. 5b

Opiekunowie: p. Iwona Kowalska i p. Jolanta Wojtysiak

Szkolne Mistrzostwa Łodzi 2010/2011 Konkurs ?Ruch i Muzyka?

Organizator: Miejski Szkolny Związek Sportowy w Łodzi

IV miejsce dla zespołu ?Ruch i Muzyka?

Opiekun: p. Barbara Kobalczyk

 

Szkolne Mistrzostwa Łodzi 2010/2011 Konkurs ?5 milionów?

Organizator: Miejski Szkolny Związek Sportowy w Łodzi

I miejsce dla SP 91 w eliminacjach do mistrzostw Łodzi i awans do półfinału

Opiekunowie:

p. Ewa Andrzejczyk-Ptasińska

p. Jolanta Michalak

p. Anna Schabowicz

 

Międzyszkolny Konkurs Tańca ?Roztańczona Szkoła 2011?

Organizator: Szkoła Podstawowa nr 3 w Łodzi

III miejsce dla zespołu ?Ruch i Muzyka?

Opiekun: p. Barbara Kobalczyk

 

Konkurs Recytatorski dla Dzieci ?Świerszczykowe Wierszyki?

Organizator: Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 3 w Łodzi

II miejsce ? Emilia Obara, kl. 3a

Opiekun: p. Grażyna Plesiak

III miejsce ? Julianna Świć, kl. 2a

Opiekun: p. Grażyna Matuszewska

III miejsce ? Martyna Skrobek, kl. 2c

Opiekun: p. Anna Gradowska

 

 

Finał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej ?Ruch i Muzyka?

Organizator: Łódzki Szkolny Związek Sportowy

I miejsce dla zespołu ?Ruch i Muzyka?

Opiekun: p. Barbara Kobalczyk

 

 

Finały zawodów promujących kulturę fizyczną  pn. ?Małe Igrzyska?

Organizator: Miejski Szkolny Związek Sportowy w Łodzi

I miejsce dla SP 91 w wielobojowej punktacji drużynowej trójboju lekkoatletycznego w kategorii dziewcząt w Rejonie 4

I miejsce dla SP 91 w wielobojowej punktacji drużynowej trójboju lekkoatletycznego w kategorii chłopców w Rejonie 4

Opiekunowie:

p. Ewa Andrzejczyk-Ptasińska

p. Jolanta Michalak

p. Anna Schabowicz

 

Szkolne Mistrzostwa Łodzi 2010/2011  Konkurs ?5 milionów?

Organizator: Miejski Szkolny Związek Sportowy w Łodzi

II miejsce dla SP 91 w półfinale C mistrzostw Łodzi

Opiekunowie:

p. Ewa Andrzejczyk-Ptasińska

p. Jolanta Michalak

p. Anna Schabowicz

 

IV Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania  ?Magia Słowa?

Organizator: Szkoła Podstawowa nr 152 w Łodzi

II miejsce ? Marta Arczewska, kl. ?0?

Opiekun: p. Natalia Pacocha

III miejsce ? Alicja Wąsik, kl. 2c

Opiekun: p. Anna Gradowska

III miejsce ? Natalia Matusiak, kl. 3b

Opiekun: p. Jolanta Rybowska

Organizacja eliminacji szkolnych: p. Dorota Szmigielska

 

Międzyszkolny Konkurs Tańca  ?Szpagat 2011?

Organizator: Szkoła Podstawowa nr 152 w Łodzi

II miejsce dla zespołu ?Ruch i Muzyka?

Opiekun: p. Barbara Kobalczyk

 

III Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny ?Z poprawną ortografią na co dzień?

Organizator: Centrum Edukacji Humanistycznej ?Logos?

Wyróżnienie ? Mateusz Roszkowski, kl. 4c

Opiekun: p. Iwona Kowalska

 

III Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny ?Z poprawną polszczyzną na co dzień?

Organizator: Centrum Edukacji Humanistycznej ?Logos?

Wyróżnienie ? Mateusz Roszkowski, kl. 4c

Opiekun: p. Iwona Kowalska

VII Konkurs Wiedzy o Ojcu Świętym Janie Pawle II ?Od Lolka Bramkarza do Jana Pawła II?

Organizatorzy: Szkoła Podstawowa nr 184 w Łodzi

i Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Archidiecezji Łódzkiej

Wyróżnienie ? drużyna w składzie:

Szymon Borowski, kl. 6b

Jakub Rogalski, kl. 6a

Szymon Skrzypek, kl. 4c

Opiekun: p. Bożena Kosmalska


Międzyszkolny Konkurs Plastyczny ?Koszyk wielkanocny?

Organizator: Szkoła Podstawowa nr 206 w Łodzi

I miejsce ? Aleksandra Jankiewicz, kl. 1b

Wyróżnienie ? Joanna Kroczyńska, kl. 1b

Opiekun: p. Bożena Kosmalska

 

VIII Międzyszkolny Konkurs Przyrodniczy ?Miłośnicy Ziemi?

Organizator: Szkoła Podstawowa nr 174 w Łodzi

III miejsce ? drużyna w składzie:

Przemysław Olchowy, kl. 3b

Bartłomiej Piotrowski, kl. 3a

Wiktoria Pokrop, kl. 2a

Opiekun: p. Grażyna Matuszewska

Konkurs ?EKO ? MAT? w ramach obchodów ?Dnia Ziemi?

Organizator: Szkoła Podstawowa nr 192 w Łodzi

I miejsce ? drużyna w składzie:

Szymon Borowski, kl. 6b

Magdalena Prosowska, kl. 6c

Jakub Rogalski, kl. 6a

Opiekunowie: p. Iwona Filanowska, p. Beata Borowska

 

Międzynarodowy Konkurs ?Kangur Matematyczny?

Organizator: Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych w Toruniu

Patronat: Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu

Bardzo dobry wynik w kategorii ?Maluch? ? Mateusz Dybała, kl. 2a

Bardzo dobry wynik w kategorii ?Beniamin? (nagroda ? wycieczka do Zakopanego) Szymon Borowski, kl. 6b

Wyróżnienie w kategorii ?Maluch?:

Kacper Medyński, kl. 4a

Piotr Ziętkowski, kl. 4b

Sandra Kulik, kl. 4c

Wyróżnienie w kategorii ?Beniamin? ? Marcin Matuszewski, kl. 6b

Opiekunowie: p. Beata Borowska, Katarzyna Kilańczyk i p. Grażyna Matuszewska

 

VIII Konkurs Matematyczny ?Z Pitagorasem na ty?

Organizator: Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego w Łodzi

Współorganizator: Zespół Metodyczny Nauczycieli Matematyki Praca z uczniem zdolnym

II miejsce, laureat ? Szymon Borowski, kl. 6b

Opiekun: p. Beata Borowska


VIII Międzyszkolny Konkurs Ekologiczno-Matematyczny

Organizator: Szkoła Podstawowa nr 35 w Łodzi

Finaliści:

IV miejsce ? Szymon Borowski, kl. 6b

V miejsce ? Anna Ziętkowska, kl. 6c

Opiekunowie: p. Beata Borowska i p. Iwona Filanowska

 

I Bałuckie Dyktando Ortograficzne w Języku Angielskim

Patronat:  Honorowy Konsul Wielkiej Brytanii w Łodzi, Instytut Edukacji Ustawicznej dr Beaty Owczarskiej, Wydawnictwo McMillan Education

Wyróżnienie ? Nathalie Drzewiecki, kl. 4a

Udział: Natalia Fajst i Weronika Rudniak, kl. 5a

Opiekunowie: p. Monika Kotowska i p. Kamila Szczepańska-Pytel


Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny ?Z poprawną polszczyzną na co dzień?

Organizator: Centrum Edukacji Humanistycznej ?Logos?

Wyróżnienie dla SP 91 w Łodzi w roku szkolnym 2009/2010

 

III Edycja Konkursu ?Żyjmy zdrowiej i czyściej?

Organizatorzy: Stowarzyszenie ATENA Wiedza ? Wsparcie - Wychowanie

Publiczne Gimnazjum nr 40 w Łodzi

Wydział Zdrowia Urzędu Miasta Łodzi

III miejsce ? Katarzyna Łatecka, kl. 6b i Anna Ziętkowska , kl. 6c,

opiekun: p. Iwona Filanowska

 

Certyfikat dla SP 91 w Łodzi za udział w programie ?Szkoła Promująca Zdrowie?

 

Szkolne Mistrzostwa Łodzi 2010/2011

Organizator: Miejski Szkolny Związek Sportowy

I miejsce dla SP 91 w Łodzi w piłce siatkowej dziewcząt szkół podstawowych,

opiekun: p. Jacek Kozłowski

 

Finał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej

Organizator: Łódzki Szkolny Związek Sportowy

II miejsce dla SP 91 w Łodzi w piłce siatkowej dziewcząt,

opiekun: p. Jacek Kozłowski

 

Wielki Finał Konkursu Recytatorskiego ?Wiersze mojego dzieciństwa?

Organizatorzy: Miejska Biblioteka Publiczna Łódź-Polesie, Dział Udostępniania, ul. Długosza 7/9 i Filia nr 17, ul. Ossowskiego 4

II miejsce (kategoria: kl. 4-6) ? Sandra Guzek, kl. 6a,

opiekun: p. Iwona Kowalska

Wyróżnienie (kategoria: kl. 1-3) ? Wiktor Kaftan, kl. 2b,

opiekun: p. Kornelia Dynowska

Wyróżnienie (kategoria: kl. 4-6) ? Jakub Gabryończyk, kl. 4b,

opiekun: p. Jolanta Wojtysiak

Opieka nad konkursem: p. Dorota Szmigielska

 

Dzielnicowy Konkurs Plastyczny ?Anioły, aniołki, anielice?

Organizator: SP 137 w Łodzi

II miejsce - Wiktor Gidaszewski, kl. 6 a,

opiekun: p. Bożena Kosmalska

 

Dzielnicowy Konkurs Plastyczny ?Szopki Bożonarodzeniowe?

Organizator: SP 137 w Łodzi

II miejsce - Monika Smyczek, kl. 1 b,

opiekun: p. Bożena Kosmalska

 

VII Łódzki Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych

Organizator: Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Archidiecezji Łódzkiej

Patronat: Arcybiskup Łódzki Ks. Władysław Ziółek

Wyróżnienie ? Michał Stępka, kl. 6a,

opiekun: p. Bożena Kosmalska

 

Wojewódzki konkurs o dokarmianiu ptaków ?Dzięki nam zima ptaków się nie ima?

Organizatorzy: Fundacja Rozwoju ?Helios? i Szkoła Podstawowa nr 61 w Łodzi

Honorowy patronat: Dyrekcja Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich

I miejsce w kategorii: Plakat ? Julia Wojtan, kl. 5b,

I miejsce w kategorii: Karmnik ? Dominika Bilicka, kl. 6b,

opiekun: p. Iwona Filanowska

 

Zawody promujące kulturę fizyczną ? Rejon 4 Rok szkolny 2010/2011

Organizator: Miejski Szkolny Związek Sportowy

III miejsce dla SP 91 w Łodzi w dwa ognie usportowione dziewcząt szkół podstawowych,

Najlepsza zawodniczka w turnieju ? Julia Galusińska, kl. 6b

II miejsce dla SP 91 w Łodzi w dwa ognie usportowione chłopców szkół podstawowych,

opiekun: p. Anna Schabowicz

 

Konkurs na Najpiękniejsze Życzenia Walentynkowe

Organizatorzy: Poczta Polska S.A. Oddział Rejonowy w Łodzi,

TVP 3 Oddział Regionalny w Łodzi

Autorzy najpiękniejszych życzeń: Natan Stolarz, kl. 4b i Natalia Żurańska, kl. 5b

opiekunowie: p. Jolanta Wojtysiak i p. Monika Kotowska

 

V Konkurs Historyczny ?Polska Jagiellonów?

Organizator: Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego w Łodzi

IV miejsce - Szymon Borowski, kl. 6b,

opiekun: p. Renata Jandziak

 

VII Konkurs Matematyczny ?RejMat?

Organizator: Publiczne Gimnazjum nr 26 w Łodzi

Laureat: II miejsce - Szymon Borowski, kl. 6b

opiekun: p. Beata Borowska

 

Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny ?Fraszka?

Organizator: Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej w Warszawie

I miejsce w szkole - Szymon Borowski, kl. 6b

Wyróżnienia (kolejność według ilości zdobytych punktów) ? uczniowie:

Michał Kowalski, kl. 6b

Daniel Słubik, kl. 6b

Dominika Bilicka, kl. 6b

Sandra Podedworna, kl. 6b

Marcin Matuszewski, kl. 6b

Malwina Stroińska, kl. 6b

opiekun: p. Jolanta Wojtysiak

Magdalena Prosowska, kl. 6c

Jakub Rogalski, kl. 6a

opiekun: p. Iwona Kowalska

 

Konkurs ?Europa Europa - Grecja?

Organizator: Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1 w Łodzi

II miejsce (Etap III ? Artystyczne skojarzenia) ? uczniowie:

Daniel Cichosz, kl. 5b

Julia Wojtan, kl. 5b

Natalia Kerszner, kl. 6 b

Sandra Podedworna, kl. 6b

Daniel Słubik, kl. 6b

opiekun: p. Jolanta Wojtysiak

 

 

IV Międzyszkolny Konkurs Interdyscyplinarny

?Dyslektyku ? porusz umysł?

 

Organizator: Szkoła Podstawowa nr 24 w Łodzi

I miejsce  SP 91 w Łodzi

Drużyna w składzie:

Daria Kmiecik, kl. 6b

Wiktoria Linkowska, kl. 6b

Szymon Skrzypek, kl. 5c

Maria Wengrzyk, kl. 5b

Opiekunowie: p. Iwona Kowalska i p. Jolanta Wojtysiak