Strój uczniowski

(Statut Szkoły Podstawowej nr 91 im. Leonida Teligi w Łodzi, Rozdz. VI, § 29)

1. Ucznia obowiązują trzy rodzaje stroju szkolnego:

• galowy,
  • codzienny,
  • sportowy.

2. Strój galowy obowiązuje podczas uroczystości szkolnych i pozaszkolnych, konkursów szkolnych i pozaszkolnych, sprawdzianu zewnętrznego dla klas szóstych (także próbnego) oraz w przypadku dodatkowych zarządzeń dyrektora szkoły.

3. Strój galowy składa się z:

• białej bluzki, tarczy szkoły, spódnicy czarnej lub granatowej (dopuszczalne są także czarne lub granatowe spodnie), rajstop w kolorze białym, ciemnym lub cielistym - dla dziewcząt;
  • białej koszuli, tarczy szkoły, wizytowych spodni czarnych lub granatowych - dla chłopców.

4. Codzienny strój uczniowski powinien być skromny, schludny i czysty. Uczniowie mogą ubierać się zgodnie ze swoimi upodobaniami, ale nie łamiąc ogólnie przyjętych zasad dobrego gustu i smaku. Ubrania powinny zasłaniać plecy, ramiona i brzuch, nie mogą mieć niestosownych napisów i emblematów. W okresie letnim dopuszczalne są stroje bez rękawów. Fryzura powinna być zadbana i estetyczna (długie włosy należy nosić związane lub upięte) oraz stosowna do wieku i płci.

5. Przez cały rok szkolny obowiązuje ucznia zmiana obuwia na buty sportowe, na jasnej i miękkiej podeszwie. Ze względów bezpieczeństwa buty powinny być dokładnie zawiązane.

6. W szkole obowiązuje zakaz:

• farbowania włosów;
  • malowania paznokci i stosowania makijażu oraz tatuaży;
  • noszenia biżuterii (dopuszczalny tylko łańcuszek lub medalik, a w przypadku dziewcząt także małe kolczyki niezagrażające bezpieczeństwu - wyjątek stanowią lekcje wychowania fizycznego);
  • noszenia nakryć głowy (np. kaptury, czapki, chustki).

7. Osobami bezpośrednio oceniającymi strój ucznia są wychowawcy klas i inni nauczyciele. Uczeń powinien stosować się do ich uwag dotyczących niewłaściwego wyglądu.

8. Strój sportowy obowiązujący na lekcjach wychowania fizycznego i zawodów sportowych stanowią:

•  biała bawełniana koszulka z krótkimi rękawami;
  •  ciemne sportowe spodenki;
  •  białe skarpety;
  • obuwie sportowe z jasną podeszwą antypoślizgową;
  • bawełniany dres (na lekcje i zajęcia na powietrzu w chłodne dni).

9. Po zajęciach sportowych obowiązkiem każdego ucznia jest zmiana stroju sportowego na codzienny strój uczniowski.

STRÓJ GALOWY OBOWIĄZUJE PODCZAS NASTĘPUJĄCYCH UROCZYSTOŚCI:

• Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019
  • Święto Niepodległości - apel